do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Potrzebujesz Porady?

Img-placeholder

Sztukmania

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

+48 (22) 102 69 74

Pon.-Pt.: 10:00 - 16.00

sklep@sztukmania.pl

Szeroki wybór farb do malowania porcelany

Zobacz produkty

Hobby, zabawa z dziećmi, a może chęć spróbowania czegoś nowego? Istnieje wiele powodów, by zacząć swoją przygodę z gliną i masą samoutwardzalną. To plastyczny materiał, z którego stworzyć można różne kształty, zarówno przy użyciu rąk, jak i foremek silikonowych czy plastikowych. Co więcej, po wyschnięciu nadaje się do dalszej obróbki. Można dowolnie ozdabiać ulepione kształty, figurki czy naczynia, dzięki czemu oferowana przez nas masa plastyczna samoutwardzalna pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Już dziś zamów materiał i sprawdź to sam! Zapraszamy do poznania charakterystyki gliny i mas samoutwardzalnych oraz ich zastosowań. W przypadku pytań chętnie doradzimy i pomożemy dopasować odpowiedni produkt do konkretnych potrzeb.

Gliny i masy samoutwardzalne

Glina samoutwardzalna MUNGYO - 1kg (cielista) Glina samoutwardzalna MUNGYO - 1kg (cielista)
Producent: MUNGYO
Cena:

21,50 zł

zobacz więcej

Czym jest glina rzeźbiarska samoutwardzalna?

To materiał, który od razu po kupieniu i wyjęciu z opakowania można formować. Co więcej, dostępna u nas glina jest bezpieczna dla dzieci, nadaje się więc również do zabaw z najmłodszymi powyżej 3. roku życia. Nie zawiera toksycznych składników i nie ma zapachu. Poza tym glina rzeźbiarska samoutwardzalna pozwala na tworzenie z niej różnych oryginalnych kształtów. To mogą być figurki bohaterów z ulubionej bajki, ozdoby, dzbanki czy wszelkie inne formy, które pojawią się w wyobraźni rzeźbiącego. Co istotne, materiał nie wymaga wypalania. Jak sama nazwa mówi, glina samoutwardzalna zasycha samodzielnie, a wystarczy jej do tego jedynie powietrze. Z tego względu istotne jest przechowywanie materiału w szczelnym opakowaniu, kiedy się z niego nie korzysta. Jeśli natomiast masa zaczęłaby zasychać podczas formowania z niej kształtów, można nieco zmiękczyć ją poprzez dodanie odrobiny wody lub zawinięcie jej w wilgotną ściereczkę (jednak taki proces trwa odrobinę dłużej). Należy pamiętać, by po dodaniu wody do gliny wyrobić ją tak, by tworzyła jednolitą masę.

Jak obrabiać glinkę samoutwardzalną?

Każdy rodzaj masy może być inny, warto więc przed jej użyciem zapoznać się z zaleceniami producentów umieszczonymi na opakowaniu. Ma to znaczenie, kiedy chce się poddać uformowany kształt dalszej obróbce. Niektóre gliny rzeźbiarskie zasychają bowiem już po 24 godzinach, inne muszą postać na powietrzu przez kilka dni. Dopiero gdy materiał ulegnie samodzielnemu utwardzeniu, można zacząć ozdabiać wykonaną figurkę. A jak to zrobić? Tak naprawdę sposobów jest wiele. Wygodna w obróbce, dostępna u nas glinka samoutwardzalna może być przycinana, szlifowana papierem ściernym czy dekorowana farbami np. akrylowymi, kredowymi, różnymi barwnikami przystosowanym do barwienia powierzchni gliny czy pastami woskowymi. Jedynie wyobraźnia pozostaje ograniczeniem, a osoba rzeźbiąca ma szansę dać wyraz swojej kreatywności. Dzięki temu powstawać mogą kolekcje oryginalnych dzbanków, figurek czy innych form.

Szeroki wybór produktów

W naszym sklepie dostępne są masy plastyczne samoutwardzalne różnych producentów, w tym hiszpańskich, włoskich, belgijskich czy koreańskich. Do wyboru jest też wiele kolorów gliny. To szansa na odkrycie w sobie czy w swoich pociechach jeszcze większych pokładów kreatywności. Dużym zainteresowaniem cieszy się glina samoutwardzalna: biała i naturalna. Ale kolory dostępne na stronie dają wiele możliwości. Każdy z nich można łączyć ze sobą, dzięki czemu z dostępnych podstawowych kolorów możemy stworzyć nową paletę pięknych barw. Co więcej, oferujemy również glinę do wypalania, idealną zarówno dla pasjonatów rozpoczynających swoją przygodę z rzeźbieniem, jak i dla profesjonalistów. Ten materiał umożliwia wypalenie tworzonych przedmiotów w piecu ceramicznym, dzięki czemu dzbanki, filiżanki czy talerze mogą być szkliwione, a co za tym idzie mogą mieć styczność z żywnością. Proces wypalania zwiększa trwałość stworzonego elementu, który nie jest tak kruchy, jak przed wypaleniem.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty glinek i mas samoutwardzalnych dostępnych w naszym sklepie. W przypadku pytań chętnie doradzimy i pomożemy dopasować odpowiedni produkt do konkretnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium