do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Potrzebujesz Porady?

Img-placeholder

Sztukmania

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

+48 (22) 102 69 74

Pon.-Pt.: 10:00 - 16.00

sklep@sztukmania.pl

Szeroki wybór farb do malowania porcelany

Zobacz produkty

Oddawanie się twórczej pasji to nie tylko sposób na rozwijanie swojej kreatywności czy sprawności manualnej, lecz również wspaniała, relaksująca i odprężająca zabawa. Pozwala rozwijać i udoskonalać umiejętności sensoryczne z dziećmi czy osobami starszymi. Z tego względu dostępne w naszym sklepie formy silikonowe do odlewów cieszą się tak dużą popularnością. Dzięki nim można tworzyć ciekawe kształty, ozdoby, figurki i ornamenty. Co więcej, oferowane przez nas modele mogą być wykorzystywane do pracy z różnymi materiałami rzeźbiarskimi – nie tylko popularnym gipsem, gliną samoutwardzalną czy plasteliną/modeliną, ale również z żywicą, mydłem lub czekoladą w procesie tworzenia kreatywnych ozdób. Zachęcamy do przeglądania dostępnych w asortymencie wzorów i do wyboru swoich ulubionych foremek.

Foremki silikonowe

Do czego służą formy silikonowe?

Tworzenie z gliny, gipsu czy innych mas różnego rodzaju kształtów to hobby wielu osób. Pozwala wyrazić swoją artystyczną wizję, rozwija wyobraźnię i zapewnia niebanalną rozrywkę. Z tych powodów fanów rzeźbienia wciąż przybywa, a są wśród nich i dorośli, i dzieci. Dla osób, które jeszcze niezbyt pewnie czują się w formowaniu kształtów samodzielnie, idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w foremki silikonowe do odlewów. Dzięki nim można w prosty sposób osiągnąć pożądany efekt. Wystarczy przygotować daną masę zgodnie z zaleceniami, które umieścił na opakowaniu producent, a następnie wypełnić nią formę. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się glinę czy gips, lecz zainteresowaniem cieszą się też różnego rodzaju woski i mydło. Tak naprawdę od potrzeb i preferencji artysty zależeć będzie, jaki materiał wybierze. Uniwersalne silikonowe formy do odlewów pomogą zrealizować różne pomysły.

Czym wyróżniają się modele z silikonu?

Te foremki są często wybierane przez klientów naszego sklepu ze względu na wygodę ich stosowania. To przede wszystkim produkty wielokrotnego użytku, a więc wystarczy raz się w nie zaopatrzyć, by móc bez końca projektować i odlewać kreatywne kształty. Na wyróżnienie zasługuje również ich lekkość i elastyczność. Dzięki temu można bez problemu zabrać je ze sobą np. na warsztaty. Miękki silikon pozwala na ostrożne wyciągnięcie elementu z foremek, co również ułatwia proces ich czyszczenia. Najlepiej myć je małą szczoteczką lub gąbką. Po usunięciu resztek materiału znowu stają się gotowe do użycia i realizowania wizji artysty. To wszystko sprawia, że foremki z silikonu zdobyły uznanie wśród pasjonatów tej dziedziny sztuki.

Jak wybrać odpowiedni wzór?

Różnorodność dostępnych w naszym sklepie kształtów silikonowych form to szansa na znalezienie nowych inspiracji. Ich szeroki wachlarz może jednak również utrudnić dokonanie wyboru. Na początku warto więc zastanowić się, co konkretnie chciałoby się stworzyć. Wśród oferowanych przez nas modeli są silikonowe formy do odlewów gipsowych i innych mas plastycznych o tematyce świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, a także kształty nawiązujące do świata flory i fauny oraz półpłaskich ozdób ornamentowych. Do wyboru pozostają zarówno mniejsze, jak i większe foremki. Dzięki temu każdy może znaleźć idealną pod swój projekt twórczy. To czas, by dać się ponieść artystycznej wyobraźni!

Każda foremka silikonowa do odlewów dostępna w naszym sklepie ma opis i zdjęcie. Gdyby jednak pojawiły się pytania odnośnie do produktów z oferty, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na podany na stronie adres mailowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium