Pebeo Setacolor Light Fabrics - farby do tkanin 45ml - 11 COBALT BLUE

Cena: 10,70 zł

Producent: Pebeo

Wysyłka w ciągu 24h

Ile sztuk:

Masz pytania? Zapytaj sprzedawcę:

Informacja+48 (22) 102 69 74 lub sklep@sztukmania.pl

Odbiór osobisty: 0zł
Przesyłka kurierska (przedpłata): 13,50zł
Przesyłka kurierska pobraniowa: 17,00zł
Pebeo Setacolor Light Fabrics - farby do tkanin 45ml - 11 COBALT BLUE
Pojemność: 45 ml

Pebeo Setacolor light fabric to farba na bazie wody, francuskiej firmy Pebeo, idealna do dekoracji na jasnych tkaninach, bez zmiany ich elastyczności. Transparentne, żywe i jasne kolory, gotowe do użycia, a dzięki możliwości mieszania ich ze sobą można uzyskać niepowtarzalne kolory. Odporne na światło.
Dostepne są błyszczące i fluorescencyjne kolory. Konsystencja farby pozwala na wygodną i łatwą aplikację pędzlem, stemplem, poprzez szablon, a także do wykonywania nadruków sitodrukiem.
Może być stosowana do większości cienkich lub grubych, naturalnych lub syntetycznych, wstępnie wypranych tkanin lekkich z wyjątkiem jedwabiu. Po wyschnięciu i utrwaleniu żelazkiem, pomalowane tkaniny można prać w temperaturze  do 40°C.

Farby idealnie nadają się do techniki malowania "sun technique", za pomocą nakladania mocno rozwodnionej farby (3 ilości wody na 1 ilość farby) na wligotny materiał. Połóż maskę i jesli chcesz uzyskać efekt iskier - posyp solą, pozostaw do całkowitego wyschnięcia.


1. Technika maski/ kalki


Ostrożnie przymocuj wybrana kalke lub maskę do materiału. (jako maskę możesz użyć np. wycięty kształt z nieprzezroczystego plastiku, liści, gałązek lub innych przedmiotów o ciekawych kształtach do stworzenia pomysłowego wzoru)
Pędzlem kopiującym lub piankowym wałkiem nakładaj farby. Pozostaw do wyschnięcia, nastepnie usuń kalkę lub maskę.

2. Technika wiązanie-farbowanie

Zwiąż tkaninę sznurkiem lub zawiąż z niej supeł, nastepnie polewaj rozcieńczoną wcześniej farbą materiał, można również moczyć tylko wybrane fragmenty. Najlepszy efekt uzyskać na jasnych tkaninach, najlepiej białych, ponieważ farby są rzezroczyste i na ciemnych kolorach można nie uzyskać takiego efektu. Kolory będą jasniejsze na naturalnych tkaninach w porównaniu do syntetycznych.

3. Technika batik

Użyj płynnego wosku w celu uzyskania konturów, możesz również użyć konturówki, następnie nałóż farbę. Wyprasuj by usunąć wosk, wkładając tkaninę pomiędzy bibułę lub gazetę. UWAGA!
Pamiętaj o zabezpieczeniu swojego stanowiska pracy, ponieważ farba może przenikac na druga stronę tkaniny.
Przed rozpoczęciem pracy, zaleca sie wypranie tkaniny, ponieważ nowe są impregnowane i uniemożliwia to farbie wniknąć we włókna.

ProducenciDopisz się do newslettera a będziesz na bieżąco z super okazjami w naszym sklepie