* Pebeo Marbling - farby do szkła "initation" 6x20ml (Ref: 756-495)

Cena: 41,00 zł

Producent: Pebeo

Wysyłka w ciągu 24h

Ile sztuk:

Masz pytania? Zapytaj sprzedawcę:

Informacja+48 (22) 102 69 74 lub sklep@sztukmania.pl

Odbiór osobisty: 0zł
Przesyłka kurierska (przedpłata): 13,50zł
Przesyłka kurierska pobraniowa: 17,00zł
* Pebeo Marbling - farby do szkła "initation" 6x20ml (Ref: 756-495)
Pojemność: 12 x 20 ml
Wykończenie: błyszczące

Marbling to zestaw farb na bazie wody o żywych intensywnych kolorach, przeznaczone do marmurkowania lekkich powierzchni takich jak: szkło, papier, tektura, drewno, gips, tkanina.
Gotowe do użycia, można mieszać je ze sobą, dzięki czemu łatwo uzyskać nowe kolory, które nie sa dostepne w zestawie. Kolory należy nakładać na dekorowane powierzchnie w kąpieli zagęszczającej, aby umożliwić ich dyfuzję.
Tkanine po wyschnięciu należy utrwalić żelazkiem przez 5 min. zgodnie z zaleceniem dla danej tkaniny.

Przygotowanie kąpieli:

- Kąpiel zagęszczająca sprawia, że woda robi się bardziej gęsta, dzięki czemu farby unoszą się na powierzchni, dlatego należy ją dobrze przygotować
- Rozpuść 2 łyżeczki marmurkowego zagęszczacza /Marbling Bath 192000 w 1 litrze zimnej wody, energicznie mieszając trzepaczką i odstaw na 2 godziny. (przygotowaną kąpiel można przechowywać przez 24 godziny)
- Następnie wlej mieszaninę tego roztworu o głębokości od 1 do 2 cm na plastikową tacę lub naczynie, większe niż przedmioty do dekoracji. 

Proces dekorowania:

1. Za pomocą zakraplacza ostrożnie umieść wybrane kolory marmurkowe na powierzchni płynu w wannie- naprzemiennie jasne i ciemne kolory /kolory nakładają się, ale nigdy się nie mieszają/
2. Pozwól, aby krople „rozłożyły” się na kilka sekund przed rozpoczęciem pracy z patyczkiem, grzebieniem lub innym narzędziem z cyklicznie rozmieszczonymi metalowymi palcami. Rozprowadzając kolory na różne sposoby, można uzyskać różnorodne wzory i efekty marmurkowe: efekty w paski, czesane itp. Koncentryczne efekty uzyskujemy poprzez wkroplenie miejscowe farby.
3.Po uzyskaniu właściwego wzoru na powierzchni płynu / żelu/ w wannie umieść dekorowaną tkaninę lub papier na powierzchni płynu i pozostaw przez 10-15 sekund .Następnie wyjmij i szybko spłucz pod bieżącą wodą, aby usunąć nadmiar mieszanki żelu z farbą. Umieść zdobiony przedmiot na płaskiej powierzchni i pozostaw do wyschnięcia.


Zestaw zawiera 6 kolorów:

01 - Lemon Yellow
03 - Bengal Pink
05 - Cyan
06 - Emerald Green
09 - Black
A - Marbling Bath (medium w proszku)


ProducenciDopisz się do newslettera a będziesz na bieżąco z super okazjami w naszym sklepie