Węgle do rysunku i szkicu

Szkicowania węglem uczą się adepci malarstwa i jest to popularna forma wyrazu artystycznego. Węglem najczęściej rysuje się portrety, martwe natury i obiekty architektoniczne. Węgle do rysunku i szkicu stosowane są do wykonywania prac, które nie wymagają odwzorowania wielu detali.

 

Węgiel do rysowania i szkicowania

 

Rysowanie węglem umożliwia uzyskanie ciemniejszych odcieni niż przy użyciu ołówka. Dodatkowym atutem węgla do szkicowania jest też to, że w odróżnieniu od grafitu nie odbija światła. Węglem rysuje się szybko i płynnie. To niezwykle cenna umiejętność, gdy kilkoma wprawnymi ruchami można przedstawić swoją wizję artystyczną. Węgle do rysunku dają tę wyjątkową możliwość, to jest ich siła i przewaga nad innymi środkami wyrazu artystycznego. Najlepszym tego dowodem był kultowy program telewizyjny o architekturze prof. Wiktora Zina, w którym prowadzący ilustrował swój wykład szkicowanymi właśnie węglem dworkami, kamienicami i zamkami.

 

Polecamy Państwu węgle artystyczne do różnych zastosowań uznanego producenta Koh-I-Noor, w tym patyczki naturalnego węgla wierzbowego oraz węglowe wkłady do ołówka automatycznego.

ProducenciDopisz się do newslettera a będziesz na bieżąco z super okazjami w naszym sklepie